Srí Lanka

1.Krásna príroda

Keď sa spätne obzriem za tým, čo si najviac zo Srí Lanky pamätám, je to neskutočne nádherná príroda. Toľko zelene pohromade som nikdy nikde nevidela. Stačilo, že sme chvíľku cestovali autobusom a hneď som bola hypnotizovaná tou krásou.
 

slon

2.Sloníky a iné zvieratá

Slony sú úplne obdivuhodné stvorenia a pri pohľade na nich som sa musela vkuse usmievať. Na slony sme sa boli pozrieť v sloňom sirotinci, kde sme mali možnosť kŕmiť a vidieť malých sloníkov. Slony sme dokonca videli len tak na ceste, keď sme išli autobusom. A to bolo fakt super! Okrem slonov sme na Srí Lanke videli neskutočne veľa opíc a v národnom parku sme videli ešte aj srnky, byvoly a niekoľko druhov zaujímavých vtákov.
 

3.Fascinujúce pláže

Na pláži na Srí Lanke som si miestami pripadala ako na scéne z romantického filmu. Teda hlavne večer. Užívala som si pohodu, hudbu, svetlá, drinky a jedlo. Bola to skvelá atmosféra. Pláž bola skvelá samozrejme aj počas slnečného dňa, nakoľko na nej nebolo až tak veľa ľudí. Nedá sa to porovnávať ani s komerčnými preplnenými európskymi plážami.
 

4.Hory

Srí Lanka má neskutočne krásnu horskú oblasť. Príroda je v horách úžasná a je odtiaľ krásny výhľad. Na Srí Lanke je niekoľko vrcholov a kopcov a niektoré sme si skúsili vyšliapať. Okrem toho, že sme sa mohli pokochať výhľadom z vyššej nadmorskej výšky, aj samotná prechádzka či šplhanie na niektorých z vrcholov stálo za to. Mali sme možnosť nadýchať sa čerstvého vzduchu a vidieť veľké množstvo čajových plantáži.

srí lanka
 

5.Jedlo

Aj keď jedlo nie je niečo, kvôli čomu by som sa na Srí Lanku vracala, stále si myslím, že je to jeden z dôvodov, prečo Srí Lanku navštíviť, nakoľko jedlo stále dotvára určitú atmosféru v danej krajine. Na Srí Lanke je typickou pochúťku Srí Lanské rice and curry. Jedlo je celkovo na Srí Lanke veľmi pikantné a keďže používajú často dosť odlišné korenia, veľmi mi tam chutilo. 

Srí Lanka
Ohodnoťte příspěvek